Spartak uspostavio dominaciju

U trećem kolu ABA-2 lige, Spartak je  trijumfovao nad ekipom Borca iz Banjaluke rezultatom
79:68.  Do sada, Spartak je ostvario savršen učinak od 3 pobede
iz 3 odigrane utakmice u Regionalnoj ABA-2 ligi.
Na turniru ABA-2 lige na Zlatiboru, košarkaši Spartaka su imali sporiji start. Zatekli su se u
zaostatku od 7 poena, ali su se brzo vratili zahvaljujući seriji od 10:0, koja ih je povela sa 34:22.
Ipak, do kraja poluvremena, ekipa iz Banjaluke je uspela da umanji prednost Spartaka na 31:37.
Odlučujući trenutak bio je treći period, gde je zonska odbrana Borca pružila izazov Spartaku.
Međutim, Subotičani su pronašli rešenje, kombinujući precizne šuteve za tri poena i poene iz
tranzicije. Spartak je održao prednost u poslednjih 10 minuta i zabeležio treću pobedu u ABA-2
ligi ovogodišnje sezone.
Spartak Office shoes - Borac Banjaluka (79:68)
(13:15, 24:16, 25:20, 17:17)
Spartak: Cvetković 5 (5 izgubljenih lopti), Milijašević, Stepanović, Kutlešić 8 (5 skokova),
Milisavljević 6,  Radosavljević, Ilić 7, Tejić 14, Bojić 8,  Sokolović 3, Čupković 8, Barna 20 (5
skokova).
Košarkaši Spartaka okončali su drugi "balon" ABA-2 lige sa rezultatom od dve pobede i jednim
porazom. U poslednjem meču sinoć, "golubovi" su nadmašili Šibenku izvrsnom igrom u
poslednjoj četvrtini.
Iako su se "golubovi" suočavali s izazovima tokom meča, naročito u napadu, pronašli su ključne
šuteve kada je to bilo najvažnije, što ih je dovelo do vrha tabele ABA-2 lige.
U finišu druge deonice, Šibenka je imala prednost od 8 poena (41:33). U 24. minutu, Spartak je
zaostajao 11 poena, ali su se izjednačili 10 minuta kasnije, zahvaljujući trojci Barne (55:55).
Finiš meča pripada Spartaku, a nepogrešivi Cvetković sa 25 poena, tri skoka i četiri asistencije,
predvodio je tim do četvrte pobede u ABA-2 ligi. Andrija Bojić sa 17 poena, kao i kapiten Barna
sa 16, takođe su pružili značajan doprinos uspehu Spartaka.

Spartak Office shoes - Šibenka 77:71
(18:19, 17:22, 13:14, 29:16)
Spartak: Cvetković 25, Milijašević, Stepanović, Kutlešić 5,  Milisavljević 2,  Radosavljević, Ilić,
Bojić 17 (7 skokova), Medarević 6 (7 skokova), Sokolović 6, Čupković, Barna 16
Šibenka: Skorić 3, Hrštić 6, Bobek 2, Klarin 14, Havard, Forman 10, Babić 10, Topolović 8,