Subotički  karatisti uspešni na Evropskom prvenstvu i Serbia Openu

U Mađarskoj nedavno je održano prestižno Prvenstvo Evrope i Evropski kup u karateu
za sve uzraste, pod organizacijom Evropske Šotokan karate do federacije. Na ovom
velikom takmičenju, na kojem je učestvovalo preko 3.000 takmičara iz 20 evropskih
država, takmičili su se i članovi Karate kluba „Spartak-Enpi" iz Subotice, koji su se vratili
kući sa značajnim uspesima.
U sastavu reprezentacije Šotokan karate saveza Srbije, čak 14 takmičara iz kluba
„Spartak-Enpi" predstavljalo je Srbiju na ovom takmičenju. Subotički karatisti ostvarili su
izvanredne rezultate, osvojivši ukupno 10 medalja. Među najuspešnijima bili su Milovan
Bukilić, koji je osvojio dva zlata i jednu bronzu, i Tadija Todorović, koji je takođe osvojio
zlatnu medalju. Kadetski tim u sastavu Milovan Bukilić, Milica Vasić i Ema Kopilović,
osvojio je bronzanu medalju.
U okviru Evropskog kupa za takmičare do plavog pojasa u katama pojedinačno, Mina
Matković i Maša Gojković su osvojile srebrne medalje, dok su Pavle Mirković i Uroš
Josić osvojili srebro kao duo u kategoriji kata. Mila Vrućinić se okitila bronzanom
medaljom u kategoriji katama pojedinačno.
Osim učešća na Evropskom prvenstvu, karatisti iz kluba „Spartak-Enpi" takođe su se
istakli na Međunarodnom turniru „SERBIA OPEN 2024“, na kojem su postigli zapažene
rezultate. Pavle Mirković je osvojio zlatnu medalju u katama pojedinačno, dok su Tadija
Todorović, Milovan Bukilić, Teodora Ćojder i ekipa u borbama u sastavu Milovan
Bukilić, Tadija Todorović i Luka Boroš takođe osvojili zlato. Srebrne medalje su pripale
Ema Kopilović i Luki Borošu u kategoriji borbi, dok je Ema Kopilović osvojila još jednu
bronzu.
Ovi izuzetni rezultati još jednom potvrđuju talent i posvećenost subotičkih karatista, koji
se ističu na evropskom nivou i donose sjajne rezultate svojoj zajednici.